VAT SPRZEDAŻ ONLINE

Płatność VAT w Hiszpanii przez firmy zajmujące się sprzedażą przez Internet – sprzedażą Online osobom prywatnym

 

System zwany “SPRZEDAŻ NA ODLEGŁOŚĆ/ONLINE jest regulowany przez Artykuł 34  Dyrektywy 2006/112, którego odpowiednik zawarty jest w Arykule 68 hiszpańskiego Prawa o Podatku VAT.  Ma on zastosowanie w przypadkach, gdy nabywca towarów (NIE USŁUG) jest osobą prywatną, a sprzedaż nie jest dokonywana w siedzibie sprzedawcy. Z racji, że kupujący jest osobą prywatną, a nie firmą, nie obowiązuje w tym przypadku wyłączenie z płatności VAT dla transakcji między firmami na terenie Unii Europejskiej.

W związku z tym, po przekroczeniu określonego limitu sprzedaży przez Internet/sprzedaży online (w Hiszpanii plasuje się on na wysokości 35000 euro),  firma powinna  rozliczyć się z podatku VAT ze sprzedaży w kraju, gdzie owy limit został przekroczony. Oznacza to, że sprzedawca musi zostać zarejestrowany jako płatnik VAT w hiszpańskim Urzędzie Skarbowym. Od tego momentu powinien aplikować hiszpańskie stawki VAT na fakturach wystawianych hiszpańskim klientom.

Bardzo często zdarza się, że sprzedawcy objęci systemem sprzedaży elektronicznej/online  zdają sobie sprawę o fakcie przekroczenia limitu w danym kraju Unii Europejskiej zbyt późno.  Wiąże się to z nieprzyjemnymi sytuacjami i dodatkowymi kosztami za sankcje, których można było uniknąć.

W naszym biurze księgowym poprowadzimy Twoją firmę przez niezbędne procedury, aby spełnione zostały przepisy hiszpańskie i europejskie w tym zakresie. Oferujemy obsługę całego procesu rejestracji płatnika podatku VAT w Hiszpanii, włącznie z doradztwem dotyczącym dokumentacji. Dokonujemy płatności VAT w imieniu firmy, w przypadku, gdy nie dysponuje ona hiszpańskim kontem bankowym. Przygotowujemy i przedstawimy deklaracje kwartalne i roczne w hiszpańskim Urzędzie Skarbowym. Odbieramy także pisma urzędowe w imieniu firmy.

W naszym biurze księgowym od lat zajmujemy się rozliczaniem podatku VAT w Hiszpanii. Oferujemy naszym zagranicznym klientom gwarancję dopełnienia wszystkich czynności rejestracyjnych i fiskalnych, bezpieczeństwo i satysfakcję. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółówych informacji dotyczących płatności VAT w Hiszpanii.

BIURO KSIĘGOWE W HISZPANII GESTORIA RAMON SANTAFE SLP JEST GWARANCJĄ PROFESJONALIZMU. ZAUFAJ NAM, ZAUFAJ PROFESJONALISTOM.